45ste editie 27 januari - 7 februari 2016

FIPRESCI Award

<strong>Battles</strong>
<strong>Banana Pancakes and the Children of Sticky Rice</strong>
<strong>The Bull</strong>
<strong>Cosmodrama</strong>
<strong>Crumbs</strong>
<strong>Erdos Rider</strong>
<strong>Hearts Know * the Runaway Brides</strong>
<strong>El legado</strong>
<strong>The Man in the Wall</strong>
<strong>Solos</strong>
<strong>Valedictorian</strong>
<strong>White Coal</strong>


De FIPRESCI Award wordt door de jury van de Fédération Internationale de la Presse Cinématographique (FIPRESCI) uitgereikt aan de regisseur van de beste film uit de hoofdsectie Bright Future. In 2014 won The Songs of Rice van Uruphong Raksasad de prijs.


Waar voorheen de FIPRESCI-jury, bestaande uit vijf internationale filmjournalisten, zich tijdens IFFR richtte op de Hivos Tiger Awards Competitie, wordt de prijs vanaf 2013 uitgereikt aan een film uit de hoofdsectie Bright Future. Alleen wereldpremières komen in aanmerking voor de gerespecteerde FIPRESCI Award.

De FIPRESCI jury 2015:

  • Carolin Weidner (Duitsland) (Die Tageszeitung)
  • Anita Piotrowska (Polen)(Tygodnik Powszechny)
  • Roger Koza (Argentinië)(La Voz del Interior)
  • Tara Judah (Australië)(Desist Film)
  • Jan Pieter Ekker (Nederland)(Het Parool)

Genomineerd voor de FIPRESCI Award 2015:


Winnaars


2015
Battles van Isabelle Tollenaere (België, Nederland)

2014

The Songs of Rice van Uruphong Raksasad

2013
The Fifth Gospel of Kaspar Hauser van Alberto Gracia (Spanje)

2012
Neighbouring Sounds van Kleber Mendonça Filho (Brazilië)

2011
The Journals of Musan van Park Jung-Bum (Zuid-Korea)

2010
Let Each One Go Where He May van Ben Russell (VS/Suriname)

2009
Blind Pig Who Wants To Fly van Edwin (Indonesië)

2008
El cielo, la terra y la lluvia van José Luis Torres Leiva (Chili/Frankrijk/Duitsland)

2007

Yo (Me) van Rafa Cortés (Spanje)

2006
MadeinUSA van Claudia Llosa (Peru/Spanje)

2005
Frakchi (Spying Cam) van Wang Cheol-Mean (Zuid-Korea)

2004
Peep 'TV' Show van Yutaka Tsuchiya (Japan)

2003
Welcome to Destination Shanghai van Andrew Cheng (China)

Speciale vermelding:
Cowards Bend the Knee van Guy Maddin (Canada; video-installatie in opdracht van The Power Plant, Toronto)

2002
Mein Bruder der Vampir (Getting My Brother Laid) van Sven Taddicken (Duitsland) Speciale vermelding:
La libertad van Lisandro Alonso (Argentinië)

2001
Bad Company (Mabudachi) van Furumaya Tomoyuki (Japan)

2000
Mundo grúa van Pablo Trapero (Argentinië)
(beste film in competitie) Audition van Miike Takashi (Japan)
(beste film buiten competitie)

1999

Victor...pendant qu'il trop tard van Sandrine Veysset (Frankrijk)

1998
ex aequo:
Frost van Fred Kelemen (Duitsland)
First Love, Last Rites van Jesse Peretz (USA) Speciale vermelding:
Motel Cactus van Park Ki-Yong (Zuid Korea)

1997
Suzaku van Kawase Naomi (Japan) Speciale vermelding:
Frozen van Wu Ming (China)

1996
Erzi (Sons) van Zhang Yuan (China) Speciale vermelding:
Safe van Todd Haynes (USA)

1995
Postman van He Jianjun (China)

1994
Red Beads van He Yi (China)

1993
Ich bin meine eigene Frau van Rosa van Praunheim (Duitsland)

1992
Five Girls on a Rope van Ye Hung-wei (Taiwan) Speciale vermeldingen:
Noga (Leg) van Nikita Thikonov (Rusland)
Alta marea van Lucian Segura (Italië)

1991
Kroeg vtoroj (The Second Circle) van Aleksandr Sokoerov (Rusland) Speciale vermeldingen:
Tinpis Run van Pengau Nengo (Papua Nieuw Guinea)
Himmel onder Hölle van Wolfgang Mumberger (Oostenrijk)

1990
Khayal Gatha van Kumar Shahani (India) Speciale vermelding:
Regisseur Alejandro Agresti 'voor zijn vele bijdragen aan de filmkunst'
Facebook Twitter YouTube Pinterest Instagram Google Plus Spotify